استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون

هفت صبح: طراحان چیدمان منزل اعتقاد دارند قبل از انتخاب رنگ برای دیوارهای منزل و چیدمان آن؛ جدا از علاقه شخصی هر فرد به رنگی خاص حتما باید روحیه و خصوصیات باطنی ساکنان خانه را در نظر گرفت.

رنگ زرد در دکوراسیون

به این ترتیب افراد در فضایی که می خواهند به مدتی طولانی در آن زندگی کنند حس خوب و خوشایندی همراه با آرامش دارند و پس از مدتی دچار دلزدگی و تزلزل روحی نمی شوند. در این سطور به بررسی رنگ زرد و اینکه برای چه افرادی با چه روحیاتی مناسب است می پردازیم.

رنگ زرد تحریک کننده سیستم عصبی است و حتی طراحان دکوراسیون اعتقاد دارند که استفاده از رنگ زرد برای دیوارهای خانه یا محل کار می تواند سبب انرژی و هیجان در افراد شود و در درمان افسردگی نیز بسیار تاثیرگذار است.

بنابراین استفاده از رنگ زرد و مکمل های آن برای رنگ دیوارها و چیدمان منزل به خصوص برای آن دسته از افرادی که از لحاظ روحی؛ غمگین و دل مرده و در ارتباط برقرار کردن با دیگران دچار مشکل هستند رنگ مناسبی است.

استفاده از رنگ بنفش کنار رنگ زرد برای دیوار منزل علاوه بر اینکه بسیار دلنشین است فضا را از شکل یکنواختی دور می کند و متعادل و مناسب می سازد. اگر مایل هستید که رنگ زرد را به تنهایی برای دیوار به کار ببرید بهتر است از این رنگ برای اتاق مطالعه و درس استفاده کنید زیرا رنگ زرد ذهن را تحریک می کند و باعث توجه و تمرکز بیشتر در شما می شود.

همان طور که استفاده از این رنگ برای یکسری از افراد با روحیه خاص مناسب است برای افرادی که دارای جنب و جوش بسیار و روحیه عصبی و حساس با فشار خون بالا هستند توصیه نمی شود.

در ضمن استفاده زیاد از رنگ زرد در تمامی نقاط خانه و قرار گرفتن ساعاتی طولانی در این فضا می تواند نتیجه معکوسی همچون انزواطلبی و خمودگی در افراد ایجاد کند. پس بهتر است حتما رنگ زرد را با مکمل ها و طیف های مختلف آن استفاده کرد.