استفاده از عناصر گرم و طبیعی

20130207-095428.jpg

ویلاهای تفریحی چه در مناطق سرد و کوهستانی باشند و چه در ساحل دریا و در هوای شهری، فضایی برای استراحت و دور شدن از استرس و شلوغی به شمار می روند. بنابراین باید چیدمانی داشته باشند که آرامش و آسایش شما را فراهم کنند.

اگر ویلایی کوهستانی دارید، بهتر است از عناصر دکوراسیونی گرم و طبیعی برای چیدمان آن استفاده کنید.

رنگ و بافت طبیعی

در چیدمان کوهستانی رنگ و بافت وسایل را کم و بیش خنثی، طبیعی و خاکی انتخاب کنید. رنگ هایی که به رنگ های طبیعی نزدیکند و بافت هایی که چوبی، سنگی و پرداخت نشده هستند.

- بهترین پوشش برای کف ویلاهای کوهستانی، گرانیت پلیش نخورده است چرا که این پوشش هم طبیعی جلوه می کند و هم در برابر سرما مقاوم است.

- سنگ های زینتی، جلوه ای باشکوه و جذاب به دیوار خانه کوهستانی شما می دهند.

- به جای کشیدن دیوارهای داخلی ساده و معمولی، از تکه سنگ های بزرگ استفاده کنید. سنگ هایی که در کوهستان فراوانند و ایجاد دیوار با آنها به این ترتیب بسیار کم هزینه است. الوارهای چوب هم برای این منظور مناسبند.

- برای گرم تر شدن فضای خانه از قالی های پشمی و قدیمی استفاده کنید.

- مبلمان منبت کاری شده انتخاب مناسبی برای فضای کوهستانی نیست. بهتر است از مبلمانی ساده که چوب های گره دار و تخته مانند دارند، استفاده کنید. چوب های طبیعی و کهنه نما برای این سبک چیدمان جذاب تر و زیباترند. کوسن های کوچک و بزرگ، مبلمان چوبی را راحت و خوش نشین می کنند. گرمی و راحتی را به این سبک از مبلمان بیفزایید.

- برای اتاق خواب از چوب های ستونی و بلند استفاده کنید. چوب ها فضای داخلی خانه را بسیار دوست داشتنی جلوه می دهند.

- روتختی ۴۰ تکه و با رنگ های گرم، انتخابی مناسب برای تختخواب شماست.

- برای جلوه دادن به اتاق خواب می توانید از آینه و شمعدان های قدیمی نیز استفاده کنید.

- شما می توانید با استفاده از یک اره برقی کوچک و کمی خلاقیت، میزهای کوچک و بزرگی برای ویلا بسازید. کنده های درخت و تکه های چوب هم بهترین ماده اولیه برای تبدیل شدن به میزهای عسلی و قهوه خوری هستند.

- به جای خریدن میزهای ناهارخوری چوبی و گران قیمت از یک چوب گرد یا یک تخته چوب بزرگ استفاده کنید. محدوده زیر میز را هم با استفاده از یک فرش گرد یا بیضی بپوشانید.