انتخاب رنگ قسمت های مختلف خانه

20130205-124056.jpg

دوست دارید خانه تان رنگی تر و جذاب تر باشد؟ دوست دارید با استفاده از رنگ ها به خانه تان تنوع بدهید ولی راهش را نمی دانید؟ این متن را بخوانید تا با راه های ساده برای افزودن رنگ به خانه آشنا شوید.

۱٫آبی برای آشپزخانه

رنگ آبی در آشپزخانه باعث می شود تا کابینت ها و قاب عکس های سفید بیشتر به چشم بیایند. برای برقراری تعادل در آشپزخانه، در کنار دیوار آبی از رنگ های گرم مثل نارنجی یا زرد استفاده کنید. استفاده از میوه ها و سبزیجات هم به ایجاد زیبایی بیشتر کمک می کند.

۲٫ قرمز روشن برای اتاق خواب

قرمز روشن به جذابیت بیشتر اتاق خواب کمک می کند، اگرچه فقط یک دیوار قرمز در اتاق وجود داشته باشد. استفاده از وسائلی مانند بالش ها و آباژورهای مشکی در کنار این رنگ قرمز ظاهری فوق العاده به وجود خواهد آورد. ممکن بسیاری از افراد استفاده از رنگ سبز و قرمز را در کنار هم نپسندند، ولی استفاده از یک سبز مناسب خلاف این نظر را ثابت خواهد کرد.

۳٫ نارنجی برای قسمت ورودی

استفاده از رنگی مانند نارنجی توجه افراد را در بدو ورود جلب خواهد کرد. می توانید دیوار مقابل را هم زرد رنگ کنید و با استفاده از آینه تاثیر رنگ ها را دو برابر کنید. همچنین استفاده از یک مبل یا فرش طرحدار در کنار این رنگ نارنجی توصیه می شود.

۴٫ سبز برای اتاق کار

اتاق کار نباید محیطی خواب آور و کسل کننده داشته باشد، به همین دلیل استفاده از رنگ هایی با تضاد زیادٍ مثلا سبز، نارنجی و قهوه ای توصیه می شود.

۵٫ قفسه ای به شکل رنگین کمان

استفاده از اجسامی با رنگ مایه های مشابه به یک قفسه شلوغ نوعی نظم و انسجام می بخشد. پررنگ ترین اجسام را روی قسمت های اصلی یعنی بالا، پایین و وسط قفسه قرار دهید به طوری که بین آنها و اجسام کنارشان فاصله ای وجود داشته باشد.

۶٫ سبز برای اتاق نشیمن

استفاده از دو رنگ ملایم مانند سبزآبی و سبز پسته ای در کنار هم به اتاق نشیمن شما سرسبزی و طراوت می بخشد. می توانید از یک فرش طرحدار نیز در کناراین رنگ ها استفاده کنید.در حالت ایده آل دیوار ها باید رنگی روشن تر از یکی از رنگ های اصلی داشته باشند.