تغییر مدل خانه

20121104-202359.jpg

در ذهنتان تصویری از خانه ایده آل خود دارید، تصویری از ظاهرش، کارکردش و جوی که می خواهید بر آن حاکم باشد. اما چگونه این تصویر را به معمار انتقال می دهید؟

کلید موفقیت در ساخت یک خانه جدید یا تغییر مدل آن، این است که هر ۳ طرف، یعنی شما، معمار شما و پیمانکار شما تصویری را که در ذهنتان هست درک کنند.

جمع آوری و سازمان دهی کنید.

هرگاه چیزی را می بینید که فکر می کنید به دردتان می خورد، از آن عکس بگیرید، آن را از صفحه مجله جدا کنید یا از آن پرینت بگیرید. این کار را حتی در مورد کوچک ترین چیزها انجام دهنید. بهترین راه برای یافتن تصاویر مراجعه به مجلات دکوراسیون و منزل است. وب سایت هایی هم وجود دارد که عکس هایی با کیفیت و تنوع بالا در اختیار کاربران خود قرار می دهند. عکس ها را گروه بندی کنید مثلا هر اتاق را به عنوان یک گروه در نظر بگیرید.

به داخل نگاه کنید.

شاید فکر کنید که وظیفه شما به عنوان صاحب خانه در وهله اول این است که راه حل مسائل را پیدا کنید. اگرچه این حرف درست است ولی مهم تر از آن تمرکز بر تعریف مسئله است. معنی این حرف بررسی دقیق و درست زندگی روزانه خود است- آیا این واقعا همان چیزی است که می خواهید یا به آن نیاز دارید؟ هرچه در مورد آنچه به درد خانه تان می خورد یا نمی خورد جزئیات بیشتری ارائه دهید بهتر می توانید راه حل های پیشنهادی را ارزیابی کنید.

از همه اعضای خانواده نظرشان را بپرسید. هرچه باشد آنها هم قرار است در این خانه زندگی کنند! همه چیز را یادداشت کنید اگرچه کوچک یا بی اهمیت به نظر برسد. تنها از این طریق می توانید نیازهای واقعی خود را تشخیص دهید.

تحقیق کنید.

یک پروژه ساختمان سازی و یک طراحی موفق به توقعات برابر بستگی دارد. هرچه اطلاعات شما درمورد ساختمان سازی و طراحی بیشتر باشد بهتر! کتاب ها و وب سایت های زیادی وجوددارد که به شما کمک می کنند تا دانسته های خود را بیشتر کنید.