دکوراسیون اتاق نشیمن

چند کوسن بزرگ به مبل راحتی یا صندلی آن اتاق اضافه کنید. برای انتخاب رنگ آزاد هستید و می‌توانید از پارچه‌های نخی، مخملی و ابریشمی استفاده کنید. بهتر است، رنگ انتخابی شما ترکیبی از رنگ مبل و صندلی و دیگر رنگ‌های گرم باشد. نارنجی و قرمز می‌تواند از انتخاب‌های شما باشند. با این کار کمی به گرم شدن فضا کمک خواهید کرد.
یکی از مواردی که می‌توانید از آن برای زیباتر کردن محیط اتاق بهره بگیرید، روکش‌های رنگی است که روی مبلمان می‌کشند. اگر توان مالی برای تهیه این‌گونه روکش‌ها ندارید، یک راه‌حل ساده وجود دارد و آن استفاده از ملحفه‌های سبک، ساده و تک‌رنگ است که همان کار را انجام می‌دهد.
دکوراسیون اتاق نشیمن
بدون شک در قسمتی از اتاق محیط مورد نظر شما یک میز کوچک برای نوشیدن چای یا قرار دادن میوه و شیرینی وجود دارد. حتما همه شما کاربرد دیگر این میزها را می‌دانید و از آن بهره برده‌اید؛ این‌که هنگام تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب پای‌تان را روی آن قرار دهید و راحت باشید. وجود چنین میزهایی برای احساس آرامش بیشتر در این محیط‌ها مناسب است و افراد را مجبور به ترک محل نمی‌کند.
پرده‌های بلند با رنگ‌های تیره هر چند مقابل نور مستقیم آفتاب قرار می‌گیرند و مانع رسیدن نور مستقیم می‌شوند اما زیاد فضای اتاق را زیبا و صمیمی نشان نمی‌دهند؛ برای ایجاد فضایی مناسب می‌توانید از نیم پرده استفاده کنید. رنگ‌های صورتی، لیمویی، سفید و نیلی توصیه می‌شوند.
به کار گرفتن فرش یا قالیچه هم همیشه جواب داده و باعث جداسازی قسمت نشیمن از قسمت مطالعه می‌شود. همچنین به اتاق نوعی حیات و رنگ می‌دهد و از حالت خشک و اداری خارج می‌کند.
هرگز استفاده از عناصر طبیعی را در اتاق فراموش نکنید. به کارگیری گل و گیاهان طبیعی نشاط خاصی به اتاق می‌دهد. اگر از این عناصر استفاده می‌کنید که هیچ، ولی اگر تا به حال این کار را نکرده‌اید، برای یک‌بار این کار را انجام بدهید و لذت ببرید.
هیچ‌چیز بهتر از به کار‌گیری عکس‌ اعضای خانواده برای جذاب‌تر شدن فضای خانه نیست. برای جلوگیری از شلوغ شدن روی میزها و احتمالا بوفه تزئینی منزل عکس‌ها را قاب کنید و به دیوار بزنید. این کار باعث می‌شود، هم دیوارها از آن حالت خشکی و یکنواختی نجات پیدا کنند و هم میزتان زیاد شلوغ شود.
نور تند بالای سر، تمام انرژی یک اتاق را می‌گیرد و از بین می‌برد. سعی کنید، از نورهای سقفی در گوشه گوشه اتاق به جای یک نور سقفی استفاده کنید. بهتر است از چند لامپ با وات پایین استفاده شود تا این‌که یک لامپ ۱۰۰ وات به سقف نصب کنید.
آخرین نکته برای تغییر فضای خانه به محلی آرام‌بخش، تنظیم کردن صندلی‌هاست. افرادی که در این قسمت می‌نشینند باید به آسانی بتوانند با هم صحبت و ارتباط برقرار کنند. برای رسیدن به این منظور صندلی‌ها و مبلمان را از دیوار دور کنید و صندلی و مبل‌ها را رو به هم قرار دهید. با ایجاد این تغییرات ساده و کوچک شاید اتاق موردنظر شما جایی باشد که شما اصلا دل‌تان نخواهد لحظه‌ای آن‌جا را ترک کنید.

منبع : مجله زندگی ایده آل