دکوراسیون مشکی، تیره

20121230-110756.jpg

استفاده ار رنگ در چیدمان خانه مساله ای کاملا سلیقه ای است. بعضی از رنگ ها در طول سال های مختلف مد می شوند و صاحب خانه دکور خانه خود را به آن رنگ ها تغییر می دهد اما بعد از مدتی این رنگ از مد می افتد و دوباره باید همه دکور را عوض کرد. اما رنگ مشکی جزو معدود رنگ هایی است که هیچ گاه از مد نمی افتد. رنگ مشکی را در هر نوع دکوراسیونی، از دکورهای ساده روستایی گرفته تا چیدمان های شیک و مدرن، می توان استفاده کرد. به همین منظور، در اینجا چند طرح متنوع از طراحان مختلف که در ترکیب آنها از رنگ مشکی استفاده شده است، انتخاب کرده ایم.

سایه های شیک

شما نمی توانید از ترکیب کلاسیک سیاه و سفید استفاده نادرستی داشته باشید. این اتاق نشیمن با رنگ مشکی به زیبایی تزئین شده است: پرده های بلند، آباژورهای بلند نقره ای و سقف سفید روشن. پارچه چهارخانه زیبا و کوسن های نارنجی رنگ به زیباتر شدن فضای اتاق کمک بسیار کرده اند.

استفاده از پوست حیوانات

رنگ زرد برای ترکیب با چیدمان سیاه و سفید بهترین گزینه است. استفاده نکردن از پرده برای پنجره های این اتاق باعث شده تا نور فراوانی به اتاق سرازیر شود و باعث روشنایی زیاد اتاق شده است. صندلی ها و مبلمان زرد حس هیجان انگیزی به اتاق داده اند. استفاده از قالیچه ای از پوست گاو نیز باعث زیباتر شدن فضا شده است.

ترکیب نور و رنگ

بسیاری افراد از رنگ مشکی برای دیوارها استفاده نمی کنند زیرا موجب کوچک دیده شدن فضا می شود. اما اگر در کنار این رنگ از ترکیب نورهای تیره و روشن استفاده شود، نمای بسیار زیبایی به فضا می بخشد. همچون نمونه ای که در عکس می بینید. قالیچه ای با رنگ کرم و مشکی می تواند به خوبی رنگ سفید سقف و پنجره ها را منعکس کند. برای کف زمین نیز از کفپوش چوبی روشن و تیره استفاده شده است و کاغذدیواری راه راه مشکی مهر تاییدی بر زیبایی این فضا زده است.

فضای رمانتیک

فقط این رنگ های روشن نیستند که ایجاد هیجان می کنند. این اتاق خواب مدرن و کوچک با سقف شیب دار به واسطه کاغذدیواری راه راه سیاه و خاکستری، شیک شده است. این رنگ ها فضای دراماتیکی به فضا بخشیده اند. استفاده از بالشت های آبی روشن نیز حس آرامش بیشتری القا می کنند.

کریستال مشکی

کابینت مشکی هیچ گاه از مد نمی افتد. این فضای سیاه و سفید زیبا، ترکیب بندی عالی از رنگ های متضاد و مثل هم دارد. کابینت های مشکی به زیبایی و ماهرانه با درب های شیشه ای تزئین شده اند.