مراحل ساخت برج عرب

برج عربی(The Burj Al Arab Arabian Tower) دبی یکی از شاهکارهای معماری و سازه های بی نظیری است که تاکنون به دست انسان ساخته شده است.یکی از باورنکردنی ترین ساختمانهای روی زمین. بلندترین هتل زمین: مراحل ساخت این برج به تنهایی شگفت انگیزتراز خود این برج است!

معرفی: برج العرب هتلی مجلل در دوبی، امارات متحده عربی است. ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده‌است. کوچک‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند. رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست، اما گمان می‌رود بیش از ۱ میلیارد دلار آمریکا باشد. برای جبران هزینه‌ها تمامی اتاق‌های هتل بایستی برای ۴۰۰ سال اجاره شوند! هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد. اجاره کوچک‌ترین اتاق این هتل شبی ۶ هزار درهم است. سرو هر غذا در این هتل کمتر از ۱۰۰۰ درهم نیست. در طی روز، کالبد و بدنهٔ سفید یک نور شیری و لطیفی را داخل هتل ایجاد می‌کند در حالیکه شیشه شفاف جلو، مقددار زیادی نور و روشنایی ایجاد می‌کند. در شب، هم بیرون و هم درون ساختمان توسط نورهای متغیر، روشن می‌شود. تقریباً بالای ساختمان یک فرودگاه هلیکوپتربی نظیر توسط یک پایه نصب شده‌است. در فوریه ۲۰۰۵ راجر فدرر و اندره آغاسی در باند فرود این برج یک بازی تنیس انجام دادند. یک بازی در ارتفاع ‌۲۱۱ متری ! لابی آتریوم برج العرب بلندترین آن در نوع خود در جهان است. زیرا در ارتفاع ۱۸۰ متری واقع شده. آتریوم بیش از یک سوم فضای داخل هتل را در برمی گیرد. درحالیکه معماری بیرونی هتل یک معماری کاملاً مدرن است، اما معماری داخلی هتل ترکیبی از سبک شرقی و غربی بصورت بسیار لوکس می‌باشد. در لابی نیم طبقه، یک فواره، یک ستاره سه بعدی اسلامی را بوجود می‌آورد. با وجود اندازه بزرگ برج العرب، تنها ۲۸ طبقه دوبل با ۲۰۲ سوییت دارد. کوچک‌ترین سوئیت ۱۶۹ متر مربع و بزرگ‌ترین آن ۷۸۰ متر مربع می‌باشد. قیمت هر سوئیت، از ۱۰۰۰ دلار(هر شب) تا ۱۵ هزار دلار متغیر است و سوئیت سلطنتی گرانترین آن است، که شبی ۲۸ هزار دلار می‌باشد. ستونهای سفید توسکانی و راه پله‌های مارپیچ مرمری با برگهای کار شده بر روی نرده‌ها تأثیر هنر کلاسیک را بر روی طراحی داخلی هتل نشان می‌دهد. حمامهای SPA مانند با موزائیک‌های کف و دیوار با شکلهای هندسی عربی، که در تمام ساختمان یافت می‌شود، قابل توجه‌است.

———————– این مستند شامل گزارش تصویری کاملی از مراحل طراحی و ساخت این برج و هتل مشهور و نماهای بسیار زیبایی از داخل آن است. پس از دیدن این فیلم به خوبی پی خواهیم برد که تنها پول و تامین هزینه ها، سازنده اینچنین سازه عظیم و عجیبی نیست. چرا که این شاهکار کم نظیر ترکیب و تلفیقی است از علم و هنرهای مختلف در بالاترین سطح ممکن. فیلمی مناسب برای تمامی دانشجویان، دانش آموختگان معماری، عمران، سازه های هیدرولیکی و مکانیکی،طراحی داخلی و تمام مشتاقان و انسانهای کنجکاوی که در عاشق دانستن و آموختن هستند.

برای آشنایی بیشتر با این هتل مشهور، بایستی این فیلم را به طور کامل به چشمان خود ببینید تا باور کنید!

اطلاعات بیشتر: http://en.wikipedia.org/wiki/Burj-al-Arab http://fa.wikipedia.org/wiki/برج_العرب http://www.burj-al-arab.com

———————————–

مشخصات این مجموعه: از مجموعه:‌Megastructures نام اصلی: Megastructures-Dubai’s Dream Palace مدت زمان: ‌۵۰ دقیقه فرمت: MKV کیفیت تصویر: تبدیل شده از روی نسخه اصلی این اثر با کیفیت HD کیفیت صدا:‌دالبی دیجیتال قابل پخش بر روی: رایانه های شخصی با توانایی پخش فایلهای HD (حداقل ۵۱۲ MB رم و ۲۲۰۰HZ سرعت پردازنده)

ارائه شده بر روی :‌۱ عدد دی وی دی


این مجموعه بسیار ارزشمند را با قیمت ۷۵۰۰ تومان به صورت پرداخت وجه درمحل تهیه فرمایید

لازم به ذکر است هزینه پستی به صورت معمول محاسبه خواهد شد و جدا از مبلغ بالا میباشد

جهت ثبت سفارش خرید لطفا فرم زیر را با دقت تکمیل نمایید

نام و نام خانوادگی
تلفن همراه
نام محصول درخواستی
آدرس دقیق پستی