چیدمان کلاسیک منزل

اکنون زمان آن فرا رسیده است که چشمان خود را به روی طراحی پست مدرن بگشایید:
چیدمان کلاسیک منزل
سبک حال و هوای نیمه قرن بیستم (قرن معاصر) در همه جا به چشم می‌خورد. دراین سبک با به‌کارگیری رنگ‌های قوی، طرح‌های گیرای گرافیکی و مبلمان ساده، دکوراسیون زیبا و مدرن با حال و هوایی پر از آرامش خلق می‌شود.

مانند آنچه در تصویر می‌بینید، از رنگ‌ خاکستری به‌عنوان رنگ زمینه دکوراسیون استفاده شده و رنگ آبی به همراه خاکستری روشن و مقداری خردلی به آن افزوده شده است. همان‌طور که می‌بینید، با استفاده از طرح‌های برجسته گرافیکی و ترکیب آنها با این ترکیب رنگی، جلوه‌ای برجسته خلق شده است.

استفاده از طرح‌های برجسته

استفاده از کاغذ دیواری، سریع‌ترین راه برای افزودن طرح‌های گرافیکی است که می‌تواند شما را سریع‌تر به هدف برساند. اگر به طرحی علاقه دارید و از به‌کارگیری انبوه آن نگران هستید، دیوارهای دیگر را با رنگ‌های متضاد نقاشی کنید تا تعادل در فضا حاکم شود و جلوه‌ای خوشایند به‌وجود آید.

پانوشت: Mid-century design

طراحی پست مدرن از نیمه قرن بیستم در برابر مدرنیسم بین‌المللی شکل گرفته است. در این طراحی از رنگ‌های مختلف و طرح‌های جذاب و گیرا استفاده می‌شود.

ایجاد تغییر و تحول

با استفاده از کاغذ دیواری خاص با رنگی گرم می‌توانید اتاق نشیمن خود را به فضایی گرم و صمیمی تبدیل کنید.

ترکیب و هماهنگ سازی

قانونی وجود ندارد که بگوید همه چیز باید کاملا هماهنگ باشد. برای ایجاد هماهنگی، کافی است که عنصری را در تمام قسمت‌های دکوراسیون تکرار کنید و ثابت نگه دارید؛ مثل چوب‌های طلایی رنگ در این تصویر.

سادگی توام با زیبایی

با استفاده از کاغذ دیواری به رنگ آبی پر رنگ و وسایل چوبی به رنگ روشن و با سبک قدیمی می‌توانید در عین سادگی، زیبایی را نیز به تصویر بکشید.

ایجادنقطه کانونی

بااستفاده از انواع آویزها و لوسترهای زیبا می‌توانید بخشی از فضای ناهارخوری را به نقطه کانونی تبدیل کنید.

نکته: برای نمایش هماهنگی و هارمونی می‌توان از ظروف غذاخوری و ذخیره‌‌سازی کوچک استفاده کرد تا فضای کافی برای رسیدن به آرامش تامین شود.

خلق احساسی خوشایند در فضا با کمک رنگ

شما می‌توانید تنها با استفاده از رنگ، فضایی با سبک مدرن (قرن بیستم) خلق کنید. برای این کار، زمینه را به رنگ آبی سبز و خاکستری رنگ‌آمیزی کرده، برای نمایش تضاد از رگه‌هایی از رنگ زرد، صورتی، سفید و لیمویی استفاده کنید.

نکته: در دکوراسیونی با تنوع رنگی زیاد، برای پرهیز از آشفتگی و بی نظمی و رسیدن به آرامش، بهتر است تعداد طرح‌ها و الگوهای موجود را به یک تا دو مورد محدود کنید.

نصب آینه‌ای بزرگ در فضایی کنج و فرورفته می‌تواند تاریکی و انزوا را از آن دور کند.

با ایجاد ساختار و نظم، آرامش را به ارمغان بیاورید
طرح‌ها و شکل‌های هندسی، ارتباط تنگاتنگی با سبک پست مدرن یا همان سبک نیمه قرن بیستم دارند. شما می‌توانید با قرار دادن قفسه‌های شش ضلعی و استفاده از کاغذهای دیواری الهام‌بخش،‌حال و هوایی تازه به دفتر کار خود بدهید. استفاده از طرح‌ها و شکل‌های عجیب و غریب، ‌نوعی انرژی و سرزندگی را به همراه دارد.